Výhled do krajiny budoucnosti

31.3.2017

Masérna před vymalováním

Masérna před vymalováním

Každý z nás má sny, přání, touhy … Často nás od jejich splnění dělí jen málo. Rozhodnutí a odhodlání … jít za svým snem, obětovat mu čas, úsilí, peníze … A jediná věc nás drží zpět – strach … z neúspěchu, zklamání …

Cesta k otevření Janovy masérny začala právě oním snem. Poté co se musel vzdát mnohého, čeho chtěl v životě dosáhnout a prošel údolím zklamání ( čtěte více tady ), vystoupil na vrcholek hory, aby se rozhlédl do krajiny své budoucnosti a začal snít nový sen, sen o vlastní masérské praxi.

Od rozhodnutí k realizaci vede cesta trnitá: financování,  stavební úpravy či rekostrukce, administrativa a povolení…. Často pak se snílek může setkat s tím, že řemeslníci a úřady, se kterými chtěl být partnerem, se staví spíše do role protivníka. Jiště budete souhlasit, že může být dvakrát tak těžké vyhrát bitvu, když se nemůžete protivníkovi podívat hluboko do očí. Vytrváte-li však, vyhrajete.

A tak … na konci měsíce března, stojí masér Jan vzpříma a připraven vstoupit do nové etapy svého života. První dubnové podnělí ráno otevře dveře do své nové maséry. Tím ale příběh nekončí … vlastně teprve začíná! Jan udělal první krok a teď ho čeká dlouhá túra ke splnění snu masérova.

(rozhodnutí, podnikatelský záměr, živnostenské oprávnění, vyjádření hygienická stanice a vyhovění hygienickým požadavkům, oznámení stavebnímu úřadu, povolení společenství vlastníků jednotek, stavební úpravy, výběr a nákup masážních potřeb, výběr a nákup doplňků, letáky, vizitky, webová stránka, sociální sítě) 

 

Facebooktwittergoogle_plus

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *