Jan Mura

janci3

Vyrostl v Košicích na Slovensku. Do Prahy ho v devadesátých letech přivedlo studium Matematicko-fyzikální fakulty. Studium nedokončil a odešel do Německa pracovat k Cyber Solutions GmBH. Jeho slibně se vyvíjející kariéru programátora a vývojáře však v roce 2003 přerušilo vzácné autoimunitní onemocnění Wegenerova granulomatóza neboli polyangiitis. Nemoc zaútočila na Janův mozek a zcela zničila hypofýzu a posléze také oční nervy. Prof.janci2 Bartůňková na imunologickém oddělení FN Motol dokázala tuto zákeřnou chorobu zastavit a příznaky zcela vymizely, avšak oční nervy rekonstuovat
nelze a Jan zůstal trvale nevidomý.

Jan se léta učil žít bez zraku a hledal pro sebe nové uplatnění, chtěl se realizovat a pomáhat lidem. Proto se v roce 2015 přihlásil na kurz  pro zrakově postižené maséry v rehabilitačním a pobytovém centru Dědina v Praze. Po absolvování kurzu začal pod vedením fyzioterapeutky masírovat klienty a zaměstnance Gerontologického centra v Kobylisích a zaměstnance Domova Sv.  Karla Boromějského v Praze. V současné době pracuje jako masér v masérském studiu Nevidomí maséři Praha. Rovněž dochází do Hospicu  dobrého pastýře v Čerčanech, kde pracuje jako dobrovolník.

Jan si neustále rozšiřuje a zvyšuje kvalifikaci v dalších oblastech masáží jako např. kineziotaping, strečink v masérské praxi či lymfodrenáž.
Jan pomáhá pacientům Hospicu Dobrého Pastýře Čerčany svou dobrovolnou prací.

♣ I vy můžete pomoci ♣

zasláním SMS ve tvaru: DMS HOSPICCERCANY

na tel. číslo 87 777 (cena dárcovské SMS je 30 Kč).

Děkujeme!

 

 

Facebooktwittergoogle_plus